Telefonní kontakt

(+420) 604 626 000

Máte zájem o naše služby? Pošlete nám nezávaznou

poptávku

Kontakty

alexa@alpcomplet.cz

(+420) 604 626 000

Betonové podlahy se vsypem

Betonové podlahy nachází nejčastější své uplatnění při výstavbě nových výrobních a skladovacích hal, nebo jako oprava/sanace stávající betonové podlahy, na kterou se provede nadbetonování, pokud to situace dovoluje.

Nízká cena a rychlá realizace

Jednou z hlavních výhod je nízká cena a rychlá realizace, které umožňují v krátké době užívání podlahy.

Dle typu provozu a zatížení podlahy je betonová deska vyztužena nejčastěji rozptýlenou výztuží - ocelovými drátky, (Dramix, Baumix), nebo kari sítěmi. Množství ocelových drátků a třída použité betonové směsi jsou navrženy na základě statického výpočtu podlahy. Jako povrchová nášlapná vrstva se aplikuje do čerstvého betonu vsypová směs, která se následně zahladí a poskytuje zvýšenou odolnost podlahy.

Pevná a odolná podlaha

Vsypové materiály jsou předem namíchané - pytlované směsi na bázi cementu obsahující křemíková, korundová, metalická nebo čedičová plniva. Dle typu použitého plniva vykazuje konečná povrchová úprava požadované pevnosti a tvrdosti. Po zahlazení povrchu betonové desky se provádí nástřik akrylátovou pryskyřicí, kvůli hydrataci betonu. Tento nástřik zajistí vyzrání betonové desky, zvýší odolnost proti obrusu a zajistí nižší nasákavost povrchu. Následně se po zahlazení povrchu a zaschnutí nástřiku musí být nařezány dilatační spáry z důvodu zamezení vzniku trhlin vlivem smršťovacího napětí.

Fotogalerie

Kontaktujte nás

Položky označené * jsou povinné.